Erjona i tregon Blerim Xhemajlit çka ka humbur, në bikini tregon super-format trupore

Erjona Sulejmani tenton me mënyrën e saj të ndezë festën e Krishtlindjeve. Ish-bashkëshortja e Blerim Xhemailit, ka postuar të tjera foto provokuese në Intagram, duke shtuar edhe më shumë kureshtjen e fansave të saj. Format e saj fizike janë shumë tërheqëse për ndjekësit e saj në rrjetet ...

Read More

Kush ishte me Kosovën e kush “pro” Serbisë, në Këshillin e Sigurimit në OKB

Këshilli i Sigurimit në OKB mbajti mbrëmë një mbledhje urgjente për Kosovën. Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Britanisë shfaqn mbështetje për transformimin e Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri të armatosur, gjatë mbledhjes së Këshillit të Sigurimit në OKB. Por, ...

Read More

Stefanoviq: Anëtarësimi i Kosovës në INTERPOL, do t’u lejonte terroristëve qasje në të dhënat ndërkombëtare

Serbia po shfrytëzon format e ndryshme të mbushë mendjen e shteteve për mospërkrahjen e Kosovës për anëtarësim në INTERPOL. Së fundi, është zëvendëskryeministri dhe ministri i Brendshëm, Nebojsha Stefanoviq, i cili ka thënë se pranimi i Kosovës në INTERPOL, do t’u mundësonte terroristëve qasje ...

Read More

Haradinaj: Ushtria e Kosovës nuk është e kufizuar, do të ketë qasje edhe në veri

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sot gjatë një ligjërate para studentëve të Fakultetit filozofik, ka folur për ngritjen e cilësisë në arsim, liberalizimin e vizave, anëtarësimin në Interpol, dialogun me Serbinë dhe rolin e ushtrisë së ardhshme të Kosovës. Për sa i përket anëtarësimit në ...

Read More

Bikini dhe vetëm bikini! 5 vajzat VIP shqiptare që në Instagramin e tyre është gjithmonë verë

Instagrami është kthyer në rrjetin social më të përdorur nga të gjithë dhe sidomos për vip-at. Të gjithë ata që kanë një profil në këtë media sociale janë në luftë të vazhdueshme për të qenë personat më të ndjekur. Sot në emisionin “Fun Day” me moderatoren Fatma Methasanin është folur për ato ...

Read More

GASHI publikon një tjetër bashkëpunimin të shumëpritur

Rep artisti i njohur amerikan me origjinë kosovare, Labinot Gashi, ka publikuar së fundmi këngën e tij të shumëpritur të titulluar “No Face No Case”. GASHI këtë këngë e ka realizuar në bashkëpunim me hip-hop artistin e njohur anglez, Nathaniel Thompson, i njohur si Giggs. Artisti kosovar është ...

Read More

Lidhjet janë më të suksesshme kur gruaja është më atraktive sesa burri

Ne veçse jetojmë në një botë tejet të vetëdijshme, dhe gjëja e fundit se si dëshiron të quhesh është “i/e shëmtuar”. Sidoqoftë, nëse keni një partner i cili nuk është bekuar me pamjet e George Clooneyt, atëherë kemi lajme të mira për ju, transmeton Telegrafi. Disa hulumtime tregojnë se lidhjet ...

Read More

Nuk ia lejoi Kosovës flamurin, kështu e pësoi Spanja nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar!

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) u ka bërë thirrje federatave ndërkombëtare të mos ia besojnë Spanjës organizimin e evenimenteve të madhe sportive derisa qeveria spanjolle nuk garanton se Kosova do të mundë të garojë pa ndonjë diskriminim pasi vendit më të ri evropian nuk i është lejuar ...

Read More

Përfundojnë stërvitjet në “Fadil Vokrri”, Kosova gati për sprovën kundër Maltës

Para udhëtimit për në Maltë, Kombëtarja e Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” ka mbajtur stërvitjen e fundit në Kosovë, ngase në Maltë do të ketë edhe dy stërvitje. Në një atmosferë sportive dhe pune, me përkushtim më të madh të vetëdijshëm për rëndësinë e ndeshjes dhe të pikëve, djemtë e ...

Read More

Ushtria amerikane mund të humbë një luftë me Rusinë ose Kinën

Ushtria e Shteteve të Bashkuara “ka humbur epërsinë” e saj dhe potencialisht mund të humbasë luftën kundër Rusisë ose Kinës, thuhet në një raport të një paneli dypartiak, të themeluar nga Kongresi amerikan. Raporti i Komisionit të Strategjisë Kombëtare të Mbrojtjes vlerëson se ...

Read More