19. Juli 2019

Kosova 'kall' Serbinë!

Serbët kanë mbetur të shokuar për faktin se flamuri i Republikës së Kosovës do të valvojë në Kampionatin Ballkanik të Taekwondos, i cili do të mbahet pikërisht në Serbi, më 5 e 6 dhjetor, shkruan Zëri.

E përditshmja serbe, ‘Kurir’ e ka konsideruar këtë si një skandal, pasi konsideron se Kosova është ende krahinë serbe dhe se, sipas mediave serbe, nuk ka të drejt të marrë pjesë në garat sportive ndërkombëtare. /Zëri/