• Heqja e rrudhave në lëkurë me glikanxo

  Të gjithë e dimë se procesi i plakjes dhe rrudhjes janë të lidhura fuqishëm. Gratë nga e gjitha ...

  Read More
 • Tortë me fanta

  Përbërësit: 300-400 biskota 1.5 l Fanta 4 qese puding 10 luge sheqer 500 gr margarinë 400 gr ...

  Read More
 • Tortë çokollate nga gështenjat pa miell dhe sheqer

  Përbërësit: * 225 g çokollatë të zezë, * 6 vezë, * Kripë sa mund të kapet me një gisht, * 125 g ...

  Read More
 • Tortë me pishkotë dhe krem

  Përbërësit 2 paketime pishkote 250 gr krem djathi 200 ml ajkë e ëmbël(hopla) 2 luge sheqer ...

  Read More
 • Tortë me tri shtresa

  Përbërësit: 1l qumësht 3 pudinga vanilje 15 luge sheqer 250 gr margarinë 300 gr keksa 300 gr ...

  Read More