Kosova e fton Labinot Kabashin, Barcelona shkruan për Kosovën (FOTO

lmuesi i akademisë së Barcelonës, Labinot Kabashi ka marr ftesë nga përzgjedhësi, Albert Bunjaku për ndeshjet ndaj Kroacisë dhe Ukrainës. 16-vjeçari para se të zbulohej lista e Bunjakut, kishte shënuar gol për ekipin e tij Barcelona, njoftuan faqja zyrtare e klubit, shkruan Indeksonline. ...

Read More

Rashica niset për Kosovë (Foto)

Milot Rashica është gati dhe do të luaj kundër Kroacisë. Ylli i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica është nisur për Kosovë, ku do të bashkohet me ekipin e Kosovës, për përgatitjet për ndeshjen kundër Kroacisë. “Koha për ekipin Kombëtar. Rrugës për Kosovë”, ka shkruar Rashica. /Express/

Read More

Fitore historike e Shqipërisë

Shqipëria ka shënuar fitore historike duke e mposhtur Rumaninë 1:0, me golin e Armando Sadikut. Kuqezinjtë mund të kualifikohen në të tetën e finales së Evropianit. – Edhe Andi Lila provoi me kokë, por gjuajti jashtë portës. – Mavraj gjuan mjaft bukur, por vetëm rrjeta e jashtme. ...

Read More

Shaqiri lë të hapur mundësinë që të luajë për Kosovën

Ylli i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, ka lënë të hapur mundësinë që një ditë të luajë për përfaqësuesen e Kosovës. Pak ditë pasi ai dhe Zvicra mposhtën Shqipërinë në ndeshjen e parë të Euro 2016, mediat zvicerane raportojnë se Shaqiri nuk ka dhënë përgjigje definitive për të ardhmen e tij sa i ...

Read More

Mustafi shkruan historinë (VIDEO)

Shkodran Mustafi ka arritur ta kalojë në epërsi Gjermaninë në ndeshjen e parë në Euro 2016 kundër Ukrainës Shkodran Mustafi është bërë futbollisti i parë shqiptarë që shënon gol në Euro 2016, por jo vetëm kaq. Me golin e shënuar ndaj Ukrainës, Mustafi është bërë shqiptari i parë në histori të ...

Read More

Vëllezërit Xhaka: 80% të rrogës ua japim…

Ylli i mesfushës së Zvicrës, Granit Xhaka dhe vëllai i tij, Taulanti, i cili luan për Shqipërinë, u japin prindërve të tyre pjesën më të madhe të rrogës, thanë sot dy vëllezërit, në prag të ndeshjes Zvicër-Shqipëri, e vlefshme për Euro 2016. “Natyrisht, që ne kemi llogaritë tona, por 80 për ...

Read More

Franca Explodohet nga Shqiptaret Kuq e ZI ka te sheh Syri .

Franca

Read More

Thaçi niset për në Francë

Presidenti Hashim Thaçi ka bërë të ditur se është nis për në Francë për ta përcjellë lojën mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Thaçi ka shkruar në ‘Facebook’ se është rrugës  me aktorët Blerim Destani, Xhevdet Jashari dhe këngëtarët MC Kresha dhe Noizy./ZËRI Postimi i plotë:  Rrugës për në Lens, bashkë ...

Read More

Shaqiri: Urime Kosovë!

Xherdan Shaqiri, duke folur për ndeshjen me Shqipërinë në Euro 2016, ka folur edhe për pranimin e Kosovës në UEFA e FIFA. “Jam shumë i kënaqur që Kosova u pranua në FIFA dhe UEFA. Nëse do të luajnë për kualifikueset e Botërorit më vjen shumë mirë. Për momentin unë luaj në këtë Europian dhe ...

Read More

Orari i ndeshjeve të Kosovës për këtë vit

Pasi u mësua që Kosova do të luajë në Grupin I kualifikues për Botërorin “Rusia 2018”, është mësuar edhe orari i ndeshjeve që do të zhvillohen në vitin 2016. Më 5 shtator, Kosova do të luajë takimin e parë në kuadër të kualifikimeve, si mysafir i Finlandës. Ndeshja e parë vendas, do të luhet ...

Read More