Fitore historike e Shqipërisë

Shqipëria ka shënuar fitore historike duke e mposhtur Rumaninë 1:0, me golin e Armando Sadikut. Kuqezinjtë mund të kualifikohen në të tetën e finales së Evropianit. – Edhe Andi Lila provoi me kokë, por gjuajti jashtë portës. – Mavraj gjuan mjaft bukur, por vetëm rrjeta e jashtme. ...

Read More

Shaqiri lë të hapur mundësinë që të luajë për Kosovën

Ylli i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, ka lënë të hapur mundësinë që një ditë të luajë për përfaqësuesen e Kosovës. Pak ditë pasi ai dhe Zvicra mposhtën Shqipërinë në ndeshjen e parë të Euro 2016, mediat zvicerane raportojnë se Shaqiri nuk ka dhënë përgjigje definitive për të ardhmen e tij sa i ...

Read More

Mustafi shkruan historinë (VIDEO)

Shkodran Mustafi ka arritur ta kalojë në epërsi Gjermaninë në ndeshjen e parë në Euro 2016 kundër Ukrainës Shkodran Mustafi është bërë futbollisti i parë shqiptarë që shënon gol në Euro 2016, por jo vetëm kaq. Me golin e shënuar ndaj Ukrainës, Mustafi është bërë shqiptari i parë në histori të ...

Read More

Franca Explodohet nga Shqiptaret Kuq e ZI ka te sheh Syri .

Franca

Read More

Thaçi niset për në Francë

Presidenti Hashim Thaçi ka bërë të ditur se është nis për në Francë për ta përcjellë lojën mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Thaçi ka shkruar në ‘Facebook’ se është rrugës  me aktorët Blerim Destani, Xhevdet Jashari dhe këngëtarët MC Kresha dhe Noizy./ZËRI Postimi i plotë:  Rrugës për në Lens, bashkë ...

Read More

Orari i ndeshjeve të Kosovës për këtë vit

Pasi u mësua që Kosova do të luajë në Grupin I kualifikues për Botërorin “Rusia 2018”, është mësuar edhe orari i ndeshjeve që do të zhvillohen në vitin 2016. Më 5 shtator, Kosova do të luajë takimin e parë në kuadër të kualifikimeve, si mysafir i Finlandës. Ndeshja e parë vendas, do të luhet ...

Read More

Shqiptarët pushtojnë Zvicrën (Foto)

Kanë mbetur edhe 5 ditë deri te fillimi i Kampionatit Europian që do të zhvillohet në Francë, teksa emocionet sa vijnë dhe shtohen – pasi Shqipëria për herë të parë në histori do të marrë pjesë në një eveniment kaq madhor Përveç Shqipërisë, në ‘Euro 2016’, do të luajnë edhe gjashtë shqiptarë ...

Read More

Cana lavdëron Xhakën e Shaqirin

Lorik Cana nuk pranon të kritikojë Granit Xhakën ose Xherdan Shaqirin Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka thënë se ai kurrë nuk i ka kritikuar Xherdan Shaqirin e Granit Xhakën për zgjedhjen e tyre që të luajnë për Zvicrën. Ai për më shumë tha se, ata kanë bërë diçka të rëndësishme ...

Read More

Vlera e çdo përfaqësuese në ‘Euro 2016’, ja në cilin vend renditet Shqipëria

Kampionati Evropian 2016 është në prag, dhe tani më të gjitha kombëtaret kanë testuar cilësitë e tyre nëpër miqësoret e organizuara para kësaj ngjarjeje. Shumica e 24 ekipeve të kualifikuara në këtë turne kanë përvoja të ndryshme në historinë e kampionatit, ndërsa është një e cila këtë vit ...

Read More