25. März 2019

Tortë me tri shtresa

ti

Përbërësit:

1l qumësht
3 pudinga vanilje
15 luge sheqer
250 gr margarinë
300 gr keksa
300 gr arra
300 gr kokos

Hapat

1

Nxejm qumeshtin dhe ne te e ziejm pudingun si qdo puding tjeter.

2

E lejm te ftohet dhe i shtojm margarinen e rrahur me mikser. Kete mase e ndajm ne tri pjes te barabarta ne ene veq e veq.

3

Njeres pjes i shtojm keksat te dytes arrat dhe te tretes kokosin.

4

Marrim nje tepsi dhe ne fillim e qesim masen me keksa pastaj masen me arra dhe ne fund masen me kokos.

5

Dekorimi : qokollad , arra dhe pak kokos.